Indul a Kincs Tér

Megosztás itt: facebook
Megosztás

Mától a magyar gasztronómia és kézművesipar remekművei várják a Szeged Napja Ünnepségsorozat vendégeit a Dugonics téren. A Kincs Tér a változatos gasztro-kulturális kavalkádon kívül számos programmal is készül – nemzetiségi táncház, fúvószenekari találkozó, mesecsokor és színesíti a programot. A hétvége sztárvendégei között a Roy és Ádám, a Unique és Cozombolis fűti fel a hangulatot.  

ÁRKÁD SZÍNPAD (Kincs tér – Dugonics tér)

május 19. csütörtök

A Milleniumi Kávéház programjai az ÁRKÁD Szeged színpadon:

17.00 Szeged Street music

19.30 Dr. Funkenstein koncert

május 20. péntek

13.00 -14.00 ÓNTE Zenekar – Autentikus magyar népzene

14.30-15.00 Mesecsokor

Hebők Olivér: Mátyás király és a szegény szántóvető

Asztalos Boldizsár Máté: A becsületes tolvaj Marci

Kócsó Zalán: A százlábú és a giliszta

Juhász Márk: Ravasz Jancsi

Gera Gellért: A főtt borsó

Kiss Vivien: Róka meg a macska

Varga Zsombor: A cinkotai kántor

15.00-16.00 Szeged Táncegyüttes gyermekcsoportjai

16.30-17.00 „Minden, ami Tánc!” Royal Balettiskola Klasszikus balett kicsiknek, nagyoknak

17.00-17.40 Pasenkó bohóc műsora

18.00-19.00 Roy és Ádám koncert

19.30-21.00 Tánctér – Szegedi néptáncegyüttesek bemutatkozása:

Borica Bálint Sándor Táncegyüttes, Délikert Möndörgő Táncegyüttes,

Délikert Napsugár Táncegyüttes, Cuháré Táncegyüttes, Pakulár Táncegyüttes,

Zsibongó Táncegyüttes, Rezegő Táncegyüttes, Hatetudnád Táncegyüttes, Szeged Táncegyüttes, Árendás Néptáncegyüttes)

21.00-22.00 Táncház

május 21. szombat

10.00 Etka jóga

11.00 12.00 Kövér Béla Bábszínház bemutatja:

Benedek Elek: A Farkas és a Róka

13.30 -14.30 Szeged Táncegyüttes gyermekcsoportjai

15.00 – 17.30 Nemzetiségek Bemutatkozása: örmény, szlovák, bolgár, görög, német

18.00-19.00 Völgyesi Gabi és a Unique fellépése

19.20-20.00 Nemzetiségek bemutatkozása: cigány folklór műsor

20.30-22.00 Görög táncház – Sarantis Mantzourakis buzukiművésszel és az Eleftheria Táncegyüttessel

május 22. vasárnap

10.00-13.00 Fúvószenekari találkozó

14.00-14.30 Irish Pearls – ír sztepp tánccsoport

14.30-15.00 „Minden, ami Tánc!” Royal Balettiskola Klasszikus balett kicsiknek, nagyoknak

15.30- 16.00 Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola, valamint az SZTE Vántus István Zeneművészeti Szakközépiskola népzenész szakos tanulói

16.30 – 17.00 D2 Zengető zenés produkciója

17.00 – 17.30 Csongrádi Múzsa Művészeti Egyesület- DIMITROVEC szlovák néptáncegyüttes

18.00-19.00 Cozombolis születésnapi koncert

19.30 – 21.00 Bánát Táncegyüttes – Szerb Táncház